Mednarodna poletna hokej liga

HDD Sij Acroni Jesenice – HC Karlovy Vary 1:2

(po podaljšku)

Ledena dvorana Bled

Strelci: 1:0 Brus (Urukalo, Glavič, 18′), 1:1 Kovačevič (Kohout, 52′, SH), 1:2 Flek (62′)

Po porazu na prvi tekmi proti ekipi HK SŽ Olimpija so se Železarji v tekmi za 3. mesto pomerili s člani elitne češke lige, ekipo HC Karlovy Vary, za katero igrata tudi dva slovenska hokejista, Sabahudin Kovačevič in Matic Podlipnik. Marsikdo je tej mladi jeseniški ekipi napovedal visok poraz, na koncu pa so se Jeseničani izkazali za trdoživega nasprotnika.

V prvi tretjini smo lahko videli manjšo terensko premoč Železarjev. Tako kot na prvi tekmi, je v vratih začel Clarke Saunders, pri češki ekipi pa Ondrej Kuchar. V prvi tretjini so imeli jeseniški hokejisti kar dvakrat priložnost igre z igralcem več, a niso uspeli zadeti. Na presenečenje maloštevilnih navijačev v dvorani pa so prvi zadetek na tekmi vendarle dosegli Železarji. V 18. minuti je podajo Urukala z lepim, natančnim strelom izkoristil izkušeni Miha Brus. V drugi tretjini smo videli povsem drugačno sliko. Češki hokejisti so pritiskali in iskali pot do zadetka. Malo je bilo priložnosti, ko so Jeseničani zapretili. Vse napade češke ekipe pa je več kot uspešno odbijal odlični vratar Saunders. Rezultat se po 40. minutah ni spremenil, Železarji pa so zadnjo tretjino pričeli z minimalnim vodstvom. Pritisk čeških hokejistov ni pojenjal, do izenačujočega zadetka pa so prišli v 52. minuti, ko so imeli Železarji na ledu igralca več. Vratarja Saundersa je z neubranljivim strelom premagal Kovačevič. Sledil je podaljšek, v katerem pa je napako jeseniške obrambe izkoristil Flek in svoji ekipi zagotovil 3. mesto na turnirju. Kljub vsemu je potrebno igro in trud Železarjev pohvaliti, saj se v nobenem trenutku niso predali, tudi ko jim je nasproti stal močnejši nasprotnik.