HDD SIJ Acroni Jesenice – Vienna Capitals Silver 5:2

3:1 Ankerst (Seršen, Hebar, 41′)
4:1 Šturm (Sodja U., Svetina, 44′)
4:2 Hermanstad (Akesson, 56′)
5:2 Grahut (EN, 57′)

Po četrtkovem nekoliko nesrečnem porazu so Železarji verjeli, da bo na sobotni večerni tekmi drugače. Upoštevali so morali trenerjeva navodila in igrati hitro ter agresivno. Kljub temu pa se tekma ni pričela po željah domačih hokejistov. Gostje iz Dunaja so že v 10. sekundi tekme prišli do vodstva. Vratarja Kogovška je premagal Neubauer, a so se pri tem premaknila vrata. Sodniki so pregledali posnetek in zadetek vendarle priznali. Železarji so kljub zaostanku igrali svojo igro in napadali. Jaka Ankerst je zapravil dve lepi priložnosti za zadetek, obakrat se je sam znašel pred vratarjem, a ni zadel. Bil pa je toliko bolj natančen v 19. minuti tekme, ko je izkoristil lepo podajo Tomaževiča in izenačil na 1:1. Tudi v drugi tretjini so Železarji potrebovali kar nekaj časa, da so strli odpor žilavih hokejistov Dunaja. V 34. minuti je bil zaradi naleta na Šturma izključen Lakos, Železarji pa so imeli kar 5 minut igralca več na ledu. Igra z igralcem več jim ni stekla, nekaj minut kasneje pa je na kazensko klop sedel še Akesson. Tokrat so jeseniški hokejisti priložnost odlično izkoristili. Še enkrat se je med podajalci znašel Tomaževič, zadel pa je Glavič.

Zadnjo tretjino so Jeseničani vendarle pričeli bolje. Že po nekaj sekundah je svoj drugi zadetek na tekmi dosegel Ankerst. Medtem se je v igro vrnil tudi Jaka Šturm in poskrbel za nov zadetek. Urban Sodja mu je lepo podal pred gol, Jaka pa je bil nekoliko oviran, a je vseeno uspel zadeti. Gostje se kljub zaostanku niso predali. Hermanstad je svoji ekipi z zadetkom prinesel nekaj upanja. Gostujoči trener je ob koncu tekme poskušal tudi z igro brez vratarja, a se mu to ni obrestovalo. Zadetek v prazno mrežo je dosegel Grahut in postavil končni rezultat 5:2.