HDD SIJ Acroni Jesenice – VEU Feldkirch 4:0

Kazenske minute: Jesenice 6, Feldkirch 8
Streli na gol: Jesenice 42, Feldkirch 22

1:0 Stojan (PP1, 5′)
2:0 Hebar (Djumić, Crnovič, 6′)
3:0 Svetina (U. Sodja, Ankerst, 52′)
4:0 Hebar (EN, 58′)

Po zadnjem porazu v Kitzbűhelu je trener Šivic v postavi naredil nekaj sprememb. V vrata je postavil Avsenika, kot njegovo zamenjavo pa je določil mladega Ivana Stoynova. V prvem napadu so zaigrali Hebar, Tomaževič, Djumić, Tavželj in Urukalo. Železarji so že takoj po prvem sodniškem pisku nasprotnike stisnili v njihovo obrambno tretjino. Alex Caffi se je nekajkrat izkazal z odličnimi obrambami. Jeseničani so povedli že v 5. minuti tekme, ko so imeli na ledu igralca več. Nejc Stojan je ustrelil z modre črte in presenetil gostujočega vratarja, ki je bil nekoliko pokrit in ni dobro videl ploščka. Le minuto kasneje je Djumić lepo podal do Hebarja, ta pa je ušel v samostojni prodor in premagal Caffija za 2:0.

Izredno disciplinirana igra v obrambi gostom ni dopuščala veliko strelov. Železarji so z agresivnim pokrivanjem preko celotnega igrišča uspešno prekinjali njihove napade. Zelo zanesljiv pa je bil tudi Avsenik, ki je uspel ubraniti vse strele gostov. Še posebej nevarna sta bila strela Stanleya in Birnstilla. Na drugi strani sta si lepe priložnosti priigrala tudi Glavič in Brus, ki pa se nista vpisala med strelce. Tretji zadetek so Jeseničani dosegli v 52. minuti. Lepo kombinacijo podaj med Ankerstom in Sodjo je v zadetek spremenil Erik Svetina. Gostje so v želji po zadetku vse moči usmerili v napad, trener Lefebvre je iz vrat poslal tudi vratarja, a se jim tveganje ni obrestovalo. Z igralcem več na ledu so igralci Feldkircha poskušali doseči zadetek, a je do ploščka prišel Hebar in ustrelil preko celotnega igrišča. Plošček je zadel prazna vrata, jeseniški hokejisti pa so dosegli prepotrebno zmago za dvig samozavesti.