Wipptal Broncos – HDD SIJ Acroni Jesenice 1:5

1:3 Seršen (Crnovič, Glavič, 16′)
1:4 Sodja J. (Tomaževič, Tavželj, PP1, 46′)
1:5 Sodja J. (Grahut, Brus, EN, 58
‘)

Jeseničani so na gostovanje v Vipiteno zaradi poškodb odpotovali z vsega 15 igralci in 2 vratarjema. Nekaj izmed teh, ki so kandidirali za nastop na tekmi, je igralo z boleznijo zato je imel trener Šivic kar nekaj preglavic s sestavo napadalnih formacij. V prvih nekaj minutah tekme se je videlo, da jeseniški hokejisti morda nekoliko hranijo energijo, saj so imeli domači hokejisti večino časa plošček v svoji posesti. V 9. minuti tekme so tudi prvi dosegli zadetek, pod katerega se je vpisal branilec Milam. Po prejetem zadetku so Železarji vse sile usmerili v napad. Izenačenje je prišlo v 15. minuti, ko so tudi naši hokejisti izkoristili igralca več na ledu. Uspešen je bil Brus. Že v naslednjem napadu pa je Jeseničanom uspel preobrat. Za prvo vodstvo na tekmi je zadel Primožič, slabo minuto kasneje pa je domačega vratarja premagal še Seršen. Prvo tretjino so jeseniški hokejisti končali z vodstvom in prepotrebno samozavestjo pred nadaljevanjem.

V drugi tretjini sta si obe ekipi ustvarili kar nekaj priložnosti. Vratar Bonvalot je ustavil samostojni prodor Lemaya, Železarji pa so preko Hebarja in Grahuta dvakrat ogrozili vrata domačinov. Naši hokejisti so si z napadalno igro še naprej ustvarjali priložnosti, domači pa so čakali na protinapade in morebitne napake Jeseničanov. Teh je bilo v prvih 40. minutah zelo malo, predvsem zaradi disciplinirane igre v obrambi in nekaj odličnih posredovanj vratarja Bonvalota. Pred pričetkom zadnje tretjine so imeli Jeseničani vajeti v svojih rokah. Pritisk naših hokejistov se je nadaljeval tudi v zadnji tretjini. V 45. minuti je bil zaradi prekrška izključen Hackhofer, jeseniški hokejisti pa so ponovno izkoristili igro z igralcem več. Na 1:4 je povišal Jaka Sodja. Hokejisti Vipitena so imeli že minuto kasneje na ledu igralca več. Priigrali so si kar nekaj priložnosti za drugi zadetek, a je jeseniška obramba na čelu z Bonvalotom zdržala pritisk. Domači hokejisti so po nekaj nespametnih prekrških Železarjev imeli tudi priložnost igre 5 na 3, rezultat pa je ostal nespremenjen. Igralci obeh ekip so proti koncu tekme poskrbeli tudi za nekaj vroče krvi, na koncu pa se Jeseničani niso dali sprovocirati in so dosegli še peti zadetek na tekmi. To je bila za naše hokejiste tretja zaporedna zmaga, v ponedeljek pa imajo lepo priložnost za četrto.