1. Na deževni torek nova tekma železarjev
  2. Miha Logar: “Vloga očeta je neverjetna!”
  5. Luka Kalan: “Za hokej je treba imeti najprej srce, ki te vodi!”

TEKMOVANJA

AHLLogo

ALPSKA HOKEJSKA LIGA

Liga AHL se pred sezono 2017/18 razširila za eno moštvo in sicer se je šestnajstim ekipam iz lanskega tekmovanja pridružila še ljubljanska Olimpija. Spremenjen je tudi sistem samega tekmovanja. 17 ekip je razdeljenih v štiri skupine in sicer:

Skupina ZAHOD – Feldkirch, Bregenzerwald, Lustenau, Kitzbühel, Zell am See
Skupina VZHOD – SIJ Acroni Jesenice, Olimpija, Red Bull juniors, KAC II
Skupina JUG A – Ritten, Pustertal, Cortina in Fassa
Skupina JUG B – Asiago, Neumarkt, Gherdeina in Sterzing.

Ekipe bodo v rednem delu odigrale 40 tekem. Ekipe bodo z ekipami iz drugih skupin odigrale po eno tekmo na domačem ledu in eno v gosteh. Znotraj skupine bodo Jeseničani odigrali po dve tekmi doma in v gosteh proti KAC II in Red bull juniors, medtem, ko se bodo z Olimpijo srečali po trikrat doma in v gosteh. Točke, osvojene iz prvih dveh tekem med Jesenicami in Olimpijo, po ena doma in v gosteh, štejejo tudi v točkovanje za državno prvenstvo Slovenije.

Prvi krog bo odigran v soboto, 9. septembra in v torek/sredo, 12./13. septembra 2017, zadnji krog pa bo odigran v soboto 3. marca 2018, ko bodo ekipe tudi izbrale svoje nasprotnike v končnici.

V končnici se bo pomerilo najboljših osem moštev. Prva tri moštva imajo prednost pri izbiri nasprotnikov v četrtfinalu. Tekmece lahko izbirajo med ekipami, ki bodo uvrščene med petim in osmim mestom. Zmagovalci četrtfinalnih parov bodo ekipe, ki bodo prej osvojile štiri zmage (best of seven), v finale pa napredujeta ekipi, ki bosta prej osvojili po tri zmage (best of five). Zmagovalec v finalu bo ekipa, ki bo prej osvojila štiri zmage (best of seven). Po 377 odigranih tekmah bo okronan nod prvak Alpske hokejske lige.

Datumi končnice:
Četrtfinale – 6. do 20 marec 2018. Igra se na štiri zmage (best of seven)
Polfinale – 22. do 31. marec 2018. Igra se na tri zmage (best of five)
Finale – 2. do 14. april. Igra se na štiri zmage (best of seven).

Konec tekmovanja: april 2018
Igralni dan: sobota, oz. med tednom (po potrebi)
Število tekem: 12 in tekme končnice

REDNI DEL

Tekmovanje rednega dela je sestavljeno:

– iz tekem med slovenskimi klubi v IHL (2 kroga)
– iz tekem med slovenskima kluboma v AHL (2 kroga)
– iz tekem med slovenskima kluboma v AHL in slovenskimi klubi  v IHL (2 kroga)

Pravico nastopa imajo igralci, registrirani pri HZS in tuji igralci z mednarodno transfer karto IIHF ali pisnim potrdilom IIHF. Na tekmi ima pravico nastopiti za klub 5 tujih igralcev.

Najmanjše število igralcev na tekmi: 10 igralcev v polju in 2 vratarja.

V rednem delu tekmovanja, kakor tudi v celotnem tekmovanju, moštva na vsaki tekmi igrajo do zmage. V primeru neodločenega rezultata po 60 minutah tekme, se igra podaljšek 5 minut oz. do zadetka s po 3 igralci v polju in vratarjem, na kar se izvajajo kazenski streli: prva serija po 3 kazenske strele izmenično, nato po potrebi po 1 kazenski strel izmenično do zmage.

Za zmago po 60 minutah igre moštvo dobi 3 točke, za zmago v podaljšku oz. po kazenskih strelih 2 točki, za poraz v podaljšku oz. po kazenskih strelih 1 točko, za poraz po 60 minutah igre 0 točk.

KONČNICA

V končnici državnega prvenstva nastopajo vsa moštva, štartne številke bodo postavljene na osnovi uvrstitve po rednem delu tekmovanja.

četrtfinale: 2:73:6 in 4:5 (boljši po rezultatu iz 2 tekem), 1 prost
 polfinale: proti zmag. 4:5  in zmag. 2:7 proti zmag. 3:6 (boljši po rezultatu iz dveh tekem)
– finale: zmagovalca polfinala

Varianta A: ko eden ali oba slovenska kluba igrata finale končnice AHL, se igra na 2 zmagi (boljši iz 3 tekem)

Varianta B: ko nobeden od slovenskih klubov ne igra finale končnice AHL, se igra na 3 zmage (boljši iz 5 tekem)

Domačin prve tekme je nižje uvrščeno moštvo po rednem delu tekmovanja. Prednost domačega igrišča v končnici ima klub z nižjo štartno številko.

V načinu »boljši iz 2 tekem« šteje skupni rezultat obeh tekem.

Na odločilnih tekmah končnice, to je na 2. tekmi četrtfinala in polfinala in na 2. in 3. (A), ali 3.4.oz. 5. (B) tekmi finala, se ob neodločenem rezultatu po 60. minutah igra podaljšek (4 igralci v polju in vratar) do »zlatega gola«, oz. 20 minut. V primeru, da v 20. minutah ni gola, se igra novi podaljšek do »zlatega gola«, oz. 20 minut in tako naprej. Pred podaljškom/i se očisti led.

Sistem tekmovanja v DP in razpored tekem

NoviRisWM

POKAL SLOVENIJE 2017/18

HZS tudi v novi sezoni nadaljuje s pokalnim tekovanjem. Za razliko od pretekle sezone, bo v sezoni 2017/18 tekmovanje za pokal Slovenije organizirano še pred začetkom tekmovanj članskih ekip v njihovih tekmovanjih. Tekmovanje bo strnjeno v konec tedna, potekalo pa bo po turnirskem sistemu. Organizator tekovanja za pokal Slovenije je Celje.