HDD Sij Acroni Jesenice – HK ECE Celje 10:1

Dvorana Podmežakla, gledalcev 250

Sodniki: Japelj, Bizalj, Mali

Sij Acroni Jesenice: Vlahovič, Kogovšek, Bašič, Brun Rauh, Brus, Čimžar, Glavič, Jezovšek, Korošec, Kraigher, Logar, Magovac, Piispanen, Seršen, Sodja J., Sodja U., Stojan, Šturm, Jeklič, Tomaževič, Urukalo

Strelci: 1:0 Jezovšek (Stojan, Čimžar, PP2, 18′), 2:0 Bašič (Brun Rauh, Šturm, PP1, 31′), 3:0 Seršen (Piispanen, 33′), 4:0 Logar (Brus, Glavič, 48′), 5:0 Čimžar (Jezovšek, Korošec, 48′), 6:0 Bašič (Sodja J., Magovac, 50′), 7:0 Brus (Sodja U., 51′), 7:1 Grahut (Nemeček, 52′), 8:1 Brun Rauh (Magovac, PP2, 56′), 9:1 Sodja U. (Čimžar, Jezovšek, PP1, 57′), 10:1 Jezovšek (Sodja U., Čimžar, 60′)

Streli na gol: Sij Acroni Jesenice 44, HK ECE Celje 23

Kazenske minute: Sij Acroni Jesenice 4, HK ECE Celje 14

Po sobotnem porazu na gostovanju pri italijanski ekipi HC Gherdeina, so bili železarji odločeni, da v DP proti ekipi iz knežjega mesta ne oddajo točke. To jim je tudi uspelo, saj je plošček za hrbtom vratarja Urbana Avsenika končal kar desetkrat. Kljub očitni premoči jeseniških hokejistov, smo v prvi tretjini videli samo en zadetek. Dosegel ga je bivši član Celja, Žan Jezovšek. V drugi tretjini so domači hokejisti igro iz prve tretjine še nadgradili in hitro dosegli še dva zadetka. Hokejisti Celja so popoln razpad sistema doživeli v zadnji, tretji tretjini, ko so prejeli kar sedem zadetkov. Jeseničani so bili za razred ali dva boljši nasprotnik, izkoriščali so svoje priložnosti, v obrambi pa ni bilo večjih napak.

Z visoko zmago so si železarji še dodatno okrepili svojo samozavest pred jutrišnjim dvobojem z ekipo Fassa Falcons, ki jo vodi finski trener Teppo Kivelä. Jutrišnja tekma bo zadnja pred serijo kar štirih gostovanj v Alpski hokejski ligi. Vse navijače zato vabimo v dvorano Podmežakla, podprite našo ekipo in se skupaj poveselimo morebitne nove zmage!