Kazenske minute: Bregenzerwald 6, Jesenice 2
Streli na gol: Bregenzerwald 24,  Jesenice 51

2:3 Ban C. (Zwerger, Egger, 45′)
2:4 Bašič (Pance, Čimžar, 48′)
2:5 Tomaževič (Brus, Urukalo, 52′)
2:6 Rodman (Svetina, 54′)

Redni del sezone Alpske lige počasi prihaja proti koncu, na sporedu sta le še dva obračuna. Prvega so danes Železarji odigrali proti ekipi Bregenzerwald, zadnjega pa bodo v soboto proti Cortini. Zaradi lažje poškodbe zapestja je danes v postavi Jeseničanov manjkal Gagnon, po poškodbi rame pa še vedno okreva Paradis. Tokrat je priložnost v vratih dobil Climie, pri domačih pa je pričel Skec. Obe ekipi sta v prvih desetih minutah prikazali disciplinirano igro, z malo pravih priložnosti. Najlepša priložnost se je v 11. minuti ponudila Christianu Banu, a je njegov strel končal mimo vrat jeseniškega čuvaja mreže. Od 12. do 14. minute so imeli domači po izključitvi Urbana Sodje na ledu igralca več, Železarji pa so se krčevito branili. Streli domačih hokejistov so bili nevarni in natančni, a niso končali za hrbtom Climieja. V 18. minuti bi Železarji lahko povedli. Vratar Skec je šel iz svojih vrat, do ploščka je na modri črti prišel Tavželj, streljal, a se je gostujoči vratar še pravočasno vrnil v svoja vrata in strel ubranil. Nekaj sekund pred koncem prve tretjine se je priložnost za zadetek ponudila tudi Rodmanu, a je bil njegov strel nenatančen.

Po kar nekaj zapravljenih priložnostih v prvi tretjini, so Železarji eno izkoristili v drugi tretjini. Podajo Urbana Sodje je v svoj prvi zadetek v sezoni spremenil Rok Avsenek. Po doseženem zadetku, so jeseniški hokejisti popolnoma prevzeli pobudo, hokejisti Bregenzerwalda pa so jih le stežka dohajali. V 34. minuti so Železarji povedli z 0:2, zadetek je dosegel Pem, a so že v naslednjem napadu domači rezultat preko Järvinena znižali. Sledilo je nekaj težkih minut, ko so tudi domači pokazali, da jih še zdaleč ne smemo odpisati. Druga tretjina se je tako zaključila z minimalnim vodstvom jeseniških hokejistov. Jaka Sodja je z zadetkom v zadnji tretjini poskrbel za vodstvo svoje ekipe z 1:3, a so domači podobno kot v drugi tretjini, tudi tokrat hitro rezultat znižali. Le 2 minuti kasneje je napako Železarjev izkoristil C. Ban in poskrbel za napeto nadaljevanje srečanja. V 48. minuti je po lepi podaji Panceta zadel še Bašič, jeseniška ekipa je nekoliko lažje zadihala. Zadetek Tomaževiča v 52. minuti je že nakazoval na novo zmago Železarjev, a je trener Rodman s klopi svoje varovance opozarjal, da tekma še zdaleč ni odločena. Visoko vodstvo Jeseničanov ni ustavilo, v 54. minuti je po lepi diagonalni podaji Svetine zadel še Rodman in poskrbel za novo zmago naših hokejistov. Glede na to, da je tudi Vipiteno vknjižil zmago, Železarji kljub novim trem točkam ostajajo na 9. mestu in so še vedno le točko oddaljeni od željenega osmega mesta.