3:12 Svetina (U. Sodja, Grahut, 44′)
3:13 Tomaževič (U. Sodja, Grahut, 44′)
3:14 Brus (Primožič, Glavič, 45′)
3:15 Tavželj (Tomaževič, Glavič, PP1, 49′)

Po nekaj tedenskem premoru od državnega prvenstva se je danes odvila tekma na Bledu. Železarji so nastopili s svojo najboljšo postavo, ekipa Bleda pa je imela v svojih vrstah kar nekaj mladih hokejistov. Lahko rečemo, da so Jeseničani tekmo odločili že na sredi druge tretjine, ko so hokejistom Bleda ušli na kar 5 zadetkov prednosti. V prvi tretjini so domači hokejisti še nekako držali korak z jeseniško zasedbo. Železarji so hitro povedli in so s tremi zadetki Primožiča v 13. minuti vodili že z 0:3. A mladi hokejisti Bleda se niso predali in so preko Korzhyletskyija, ki je zadel dvakrat, na prvi odmor odšli samo z dvema zadetkoma zaostanka.

V nadaljevanju so jeseniški hokejisti nekoliko dvignili tempo in hitro dosegli nove 3 zadetke. Blejci so le stežka prihajali do priložnosti, pri rezultatu 2:7 pa je v vrata vstopila Pia Dukarič. V 30. minuti je Mahkovec s strelom nekoliko presenetil Kogovška in dosegel tretji zadetek za svojo ekipo. Hokejistom Bleda so moči počasi pojenjale, Železarji pa so do konca tekme dosegli še 8 zadetkov. Najboljši strelec je bil s petimi točkami Urban Sodja, takoj za njim pa so bili s po štirimi Žan Primožič, Blaž Tomaževič in Gašper Glavič. A osebna statistika na tekmah državnega prvenstva niti ni toliko pomembna. Kot je trener Šivic že večkrat rekel, gre na teh tekmah za nekoliko težji trening, saj jih Jeseničani večinoma dobivajo z dvomestno razliko.