8:0 Grahut (Seršen, 55′)
9:0 Djumić (Šturm, Seršen, 55′)
10:0 Glavič (Hebar, 56′)
11:0 Šturm (Djumić, 59′)

Naporen ritem tekem se nadaljuje tudi v državnem prvenstvu. Železarji bodo v le nekaj dneh odigrali kar 2 tekmi, prvo danes proti ekipi iz Bleda. V vratih sta tokrat pričela Urban Avsenik in 19 – letna vratarka Pia Dukarič. Da, prav ste prebrali. Ekipa Bleda je v svoja vrata postavila vratarko. Železarji so že od prve minute silovito napadali, Pio Dukarič pa so prvič premagali v 9. minuti srečanja. Strelec je bil Jaka Sodja. Strelske vaje Jeseničanov so se nadaljevale, do konca prve tretjine pa sta zadela še Urukalo in Djumić.

V drugi tretjini so se hokejisti iz Bleda dobro upirali, po zaslugi odlično razpoložene vratarke pa so dolgo časa držali izid iz prve tretjine. Do novega zadetka so jeseniški hokejisti prišli v 30. minuti, ko je zadel Brus. Le 2 minuti kasneje je na semaforju pisalo že 5:0. Lepo podajo Seršena je izkoristil Šturm. V zadnji tretjini so Železarji še nekoliko bolj stopili na plin in dosegli še 6 zadetkov. V 49. minuti je Hebar po lepi podaji Djumića izkoristil igro z igralcem več in rezultat povišal na 6:0. Za končnih 11:0 so zadeli še U. Sodja, Grahut, Djumić, Glavič in Šturm. Posebna pohvala pa seveda pripada vratarki Pii, ki je kljub 11 prejetim zadetkom uspela ubraniti kar 55 strelov Železarjev.

Sledi kratek premor, že v sredo pa se bo v Podmežakli odvil sosedski boj med obema jeseniškim ekipama. Vabljeni!