Rittner Buam – HDD SIJ Acroni Jesenice 4:1

1:1 Tavželj (Djumić, Tomaževič, PP1, 45′)
2:1 Pechlaner (Kostner, Spinell, 46′)
3:1 Frei (Lane, Spinell, 55′)
4:1 Frei (Lindskoug, 59′)

Pred ponovnim daljšim premorom, ki Železarje čaka v mesecu decembru, so se naši hokejisti tokrat odpravili na težko gostovanje v italijanski Ritten. Na zadnjem obračunu teh dveh ekip, ki je bil odigran oktobra v dvorani Podmežakla, so po podaljšku zmagali gostje. Na takratni tekmi smo lahko videli napadalno igro obeh ekip, ki jo je zaznamovalo polno preobratov. Tudi na tokratnem obračunu sta obe ekipi tekmo pričeli zelo disciplinirano v obrambi, nekaj več napadalne igre pa so pokazali domači hokejisti, ki so že v uvodnih minutah ogreli vratarja Avsenika. Lepi priložnosti za zadetek sta si ustvarila predvsem Lane in Spinell. Železarji so se z dobro igro v obrambi uspešno upirali močnejši ekipi Rittna vse do 18. minute. Takrat je na kazensko klop sedel Grahut, domači hokejisti pa so tik pred iztekom kazni uspeli zadeti. Z modre črte je streljal branilec Gazzola, vratar Avsenik je bil pokrit, plošček pa je mimo njegove leve strani končal v vratih.

V drugo tretjino so Železarji vstopili bolj pogumno in napadalno. Najlepši priložnosti sta si ustvarila Ankerst in Rajsar, ko sta se znašla sama pred vratarjem, a sta bila njuna strela nenatančna. Ekipo je z dobrimi obrambami v igri držal tudi Avsenik. Kljub boljši igri pa so imeli jeseniški hokejisti težave z učinkovitostjo. Po 40. minutah igre je bil rezultat na semaforju še vedno 1:0 v korist domačinov. Marsikdo je upal na popoln preobrat v zadnji tretjini, a do tega ni prišlo. Italijanski hokejisti so na krilih izjemnega vratarja Lindskouga odbijali vse poizkuse Železarjev. Nekaj upanja je svoji ekipi z zadetkom prinesel Tavželj, a so že v naslednjem napadu domači hokejisti zopet povedli. Izkušeni Frei je v 55. minuti z zadetkom svoji ekipi prinesel prednost 2 zadetkov. Železarji so poskusili tudi z minuto odmora in šestim igralcem v polju, a jim tudi to ni prineslo preobrata. Minuto pred koncem tekme je plošček v prazno mrežo poslal Frei in odločil tekmo. Kljub porazu so Jeseničani prikazali borbeno in srčno igro, do zadnjih minut tekme so se enakovredno kosali z močnejšim nasprotnikom, a na koncu štejejo le zadetki. V soboto sledi novo gostovanje, tokrat pri ekipi HC Fassa Falcons, ki na lestvici zaseda 10. mesto in ima enako število točk kot naša ekipa, a ima tudi dve tekmi manj.