4:2 Svetina (Tomaževič, Sodja U., 32′)
4:3 Sodja J. (Grahut, Seršen, 46′)
4:4 Grahut (Stojan, Sodja U., 50′)
4:5 Tomaževič (Sodja U., 63′)

Železarji so pred četrtkovim gostovanjem v Salzburgu vedeli, da bo šlo zopet za eno izmed najtežjih gostovanj v sezoni. Mlada ekipa Salzburga je zelo podobna jeseniški ekipi. So zelo hitra in napadalno usmerjena ekipa, ter igrajo podoben stil hokeja kot Železarji. Da bo pot do novih točk zelo težka, se je videlo že v prvi tretjini. Jeseničani so potrebovali kar nekaj časa, da so se privadili na napadalno igro domačih, ki so tudi prvi izkoristili nezbranost jeseniške ekipe. V 4. minuti je svojo ekipo v vodstvo popeljal Stapelfeldt. V nadaljevanju smo bili priča za odtenek boljši igri Železarjev. Po zadetku Ankersta jim je hitro uspelo rezultat izenačiti, a je nekaj minut kasneje vratarja Bonvalota premagal Zitz. Domači hokejisti so se znašli v novi prednosti, Železarji pa v zaostanku.

Tudi v drugi tretjini se Jeseničani niso uspeli postaviti na noge in odigrati kot znajo. V 28. minuti so zaostajali že s 4:1 in izgledalo je, da bodo ostali brez točk. Erik Svetina je v 32. minuti z zadetkom začel popoln preobrat svoje ekipe. Domači hokejisti so še nekajkrat zapretili, a je vse poizkuse Bonvalot uspel ubraniti. Pisala se je 46. minuta, ko je Grahut lepo zaposlil Jaka Sodjo, ta pa je z nekaj sreče vendarle zadel. Železarji so bili v naletu, le malokdo si je mislil, da lahko rezultat spreobrnejo. Ravno to se je tudi zgodilo, ko je v 50. minuti Grahut rezultat izenačil. Nekaj minut kasneje se je Zitz znašel v odlični priložnosti, da svojo ekipo ponovno popelje v vodstvo, a je Bonvalot z odlično reakcijo poskrbel, da je šla tekma v podaljške. Najnovejša okrepitev Jeseničanov, vratar Bonvalot se je tudi v podaljšku nekajkrat izkazal z odličnimi obrambami, sreča pa je bila vendarle na strani Železarjev. V 3. minuti podaljška je Tomaževič z zadetkom odločil tekmo.