S.G. Cortina Hafro – HDD SIJ Acroni Jesenice 2:3

2:0 Bruneteau (Ayotte, Gander, 10′)
2:1 Svetina (Tomaževič, Tavželj, 41′)
2:2 Seršen (Sodja J., Šturm, 58′)
2:3 Stojan (Tomaževič, Hebar, 65′)

Jeseničani so se danes odpravili na težko gostovanje k ekipi Cortine. Čeprav je domovanje današnjih gostiteljev znano predvsem po smučanju, gre njihovim hokejistom pod vodstvom trenerja De Bettina v letošnji sezoni odlično. V svoji dvorani je domača ekipa pričela tekmo zelo napadalno. Trojica King, Giftopoulos in Lacedelli je povzročala ogromno težav obrambi Jeseničanov, katerim se je morda poznalo, da je za njimi dolga pot. Sicer maloštevilna publika je prvi zadetek videla že v 7. minuti tekme, ko je Bonvalota premagal Zanatta. Ko je Ayotte v 10. minuti z lepo podajo zaposlil branilca Bruneteauja, je domača ekipa vodila že z 2:0. Razmerje v strelih po prvih dvajsetih minutah je bilo 11:5 v korist Cortine.

V drugi tretjini so se Železarji vendarle prebudili in zaigrali nekoliko bolje. Glavno vlogo sta odigrali tudi obrambi obeh ekip, ki nista dovoljevali veliko strelov na vrata. Jeseniški hokejisti so v 40. minutah igre na gol domače ekipe streljali vsega 10 – krat, kar je občutno premalo za dosego zadetka proti ekipi takšne kvalitete kot je Cortina. Mreži obeh ekip sta v drugi tretjini mirovali, Jeseničanom pa se je čas za preobrat počasi iztekal. Zadnjo tretjino so Železarji pričeli na najboljši možni način. V 37. sekundi je na 2:1 znižal Svetina in svoji ekipi dal možnost za morebiten preobrat. Trud naših hokejistov se je obrestoval v 58. minuti. Gašper Seršen je z zadetkom po podaji Jaka Sodje uspel izenačiti na 2:2 in tekma je šla v podaljšek. Pravijo, da sreča spremlja hrabre. To je bilo danes še kako res, saj je našim hokejistom uspel skorajda neverjeten preobrat. Le 11 sekund pred iztekom podaljška, je zmago svoji ekipi z zadetkom prinesel branilec Stojan. Veselje Železarjev je bilo nepopisno, domov pa se vračajo z izpolnjenim ciljem.

Naslednja tekma nas čaka že v soboto proti drugi ekipi KAC-a. Tekma se prične že ob 15. uri. Gremo po novo zmago!