17:0 Seršen (Šturm, Djumić, 49′)
18:0 Šturm (Djumić, Urukalo, 49′)
19:0 Seršen (Djumić, Stojan, 52′)
20:0 Sodja U. (Tomaževič, Grahut, 55′)

S četrtfinalnimi boji v Pokalu Slovenije se je pričel lov na prvo lovoriko v letošnji sezoni. Žreb je določil, da bo Železarjem prvo oviro na poti do finala predstavljala ekipa HDK Maribor. V ekipo Mitje Šivica sta se po poškodbi vrnila Nik Širovnik in Urban Sodja. Ekipa HDK Maribor je v Kranj pripotovala s 13 igralci in 2 vratarjema.

Glede na zgoraj napisano dejstvo, zmaga Železarjev ni bila vprašljiva. Na koncu so dosegli kar 20 zadetkov, hokejisti Maribora pa so le stežka parirali številčnejši in močnejši ekipi Jesenic. Že v prvi tretjini so si jeseniški hokejisti dali duška in dosegli kar 6 zadetkov. Razigrala sta se predvsem Urban Sodja in Mirko Djumić. Oba sta prispevala po 2 zadetka. V drugi tretjini je trener mariborske ekipe zamenjal vratarja. 15 – letnega Matića je v vratih nadomestil 15 – letni Popovič. Za oba mlada vratarja je bila ta tekma dobra izkušnja, a na koncu nista mogla preprečiti visokega poraza svoje ekipe. Ko so Železarji po 40. minutah vodili že s 14:0, je trener Šivic v zadnji tretjini svoje najboljše hokejiste nekoliko spočil. V zadnji tretjini so se izkazali tudi mlajši hokejisti, ki so svoji ekipi uspeli priigrati še 6 zadetkov.

Kaj drugega kot visok poraz mariborske ekipe niti ni bilo za pričakovati. Njihovim hokejistom lahko samo čestitamo za borbo in pogum, a se vseeno lahko vprašamo, komu takšne tekme sploh koristijo. Morda samo tem mlajšim hokejistom, ki so s to tekmo pridobili nove izkušnje. O promociji slovenskega hokeja pa zagotovo ne moremo govoriti…