HK SŽ Olimpija – HDD SIJ Acroni Jesenice 2:3

0:2 Rajsar (Šturm, 28′)
0:3 Sodja J. (Šturm, 40′)
1:3 Pešut (Sever, SH1, 44′)
2:3 Koren (Jezovšek, Logar, PP1, 55′)

Težko pričakovane tekme razigravanja so se za naše Železarje pričele s četrkovim derbijem v Ljubljani. Hokejisti Olimpije so v letošnji sezoni dobili vse derbije, zato so bili samozavesti polni Železarji odločeni, da prikažejo drugačno igro kot na zadnjem derbiju. Mitja Šivic zaradi bolezni ni mogel računati na obolelega Svetino, njegovo mesto je ob Hebarju in Tomaževiču dobil Primožič. Obe ekipi sta tekmo pričeli zelo napadalno, nobena pa si v uvodnih minutah ni priigrala večje prednosti. Na veselje številnih jeseniških navijačev na tribunah, so Železarji prvi zadeli. V 7. minuti je nekaj gneče pred vratarjem Usom izkoristil Glavič, ki je plošček potisnil preko golove črte. V nadaljevanju so hokejisti Olimpije prišli do nekaj več priložnosti, a je vse njihove strele vratar Bonvalot uspel ubraniti. Domači hokejisti so nadaljevali z napadi, Jeseničani pa so se z disciplinirano igro uspeli ubraniti. V prvi tretjini smo videli hiter tempo obeh ekip, ki se je v nadaljevanju tekme nekoliko umiril.

Do drugega zadetka so Jeseničani prišli v 28. minuti, ko je po lepi podaji Šturma obrambi ušel Rajsar in premagal nemočnega vratarja Usa. Ljubljanski hokejisti so v drugi tretjini naredili preveč napak, njihovi streli niso bili dovolj natančni, napake pa so se dogajale tudi pri podajah. Po eni izmed napak v obrambi, bi Hebar lahko dosegel še tretji zadetek za svojo ekipo, a mu je zmanjkalo natančnosti pri strelu. Ko so le sekundo pred koncem druge tretjine Železarji rezultat povišali na 3:0, je izgledalo da bo zmaga romala na Jesenice. Vidno nezadovoljni trener Olimpije je med premorom svoje varovance nekoliko prebudil, ti pa so zadnjo tretjino odigrali veliko bolje. Prvi zadetek so dosegli v 44. minuti, ko so imeli na ledu igralca manj. Neodločnost jeseniške obrambe je kaznoval Pešut. Sledil je velik pritisk domačih hokejistov skozi celotno zadnjo tretjino, jeseniška ekipa pa je stežka prihajala do priložnosti. V 50. minuti je Bohinc zatresel tudi prečko. Nekaj upanja na preobrat je svoji ekipi z zadetkom prinesel Koren, ki je znižal rezultat na 2:3. Domači so poskušali tudi z igro brez vratarja, a je jeseniška obramba zdržala ogromen pritisk in uspela zmagati. To je bila sploh prva zmaga Železarjev nad svojimi rivali v letošnji sezoni, hkrati pa tudi zelo pomembna, saj so svoj niz neporaženosti uspeli še podaljšati.